Szukaj noclegu

Puszcza Borecka - Zagroda Żubrów w Wolisku

Jest to kolejne ciekawe miejsce na Mazurach. Każdy kto planuje wypad na Mazury koniecznie musi tu zawitać. Jest to naprawdę ciekawa mazurska atrakcja.

Pokazowa zagroda żubrów jest położona ok 15 km od miejscowości Kruklanki (boczna trasa Giżycko - Węgorzewo). Jadąc przez malownicze tereny puszczy możemy obserwować życie małych drapieżników, takich jak lisy, jenoty, borsuki, kuny leśne, tchórze i piżmaki. Przy odrobinie szczęścia uda nam się również ujrzeć wilka, rysia, łosia, jelenia, czy dzika.

Jednak największą atrakcją Woliska są żubry, których karmienie możemy oglądać z platformy widokowej. Ogrodzenie jest ażurowe co umożliwia dotknięcie zwierzęcia. Jest to dość emocjonujące przeżycie, tym większe, że żubr jest naprawdę duży, jego postura robi naprawdę silne wrażenie. Średnia masa ciała dorosłego samca to 700 kg, a maksymalna nawet 1000 kg. Wysokość w kłębie może osiągnąć nawet 190 cm. Przed dzikimi zwierzętami chroni nas solidne ogrodzenie, ale nawet niewielkie uderzenie żubra powoduje silne jego drżenie.

Bilety wstępu nie są drogie. Za kilka złotych otrzymujemy dawkę solidnej adrenaliny, a jednocześnie wspomagamy dokarmianie tych zwierząt.

Znajdzie się też coś dla miłośników rowerów. Przez Wolisko wiedzie oznakowany szlak rowerowy.

Nadleśnictwo Borki wybudowało dużą wiatę, pod którą w spokoju i w dźwiękach mazurskiej przyrody, można zorganizować sobie niezapomniany rodzinny piknik. Chcąc cieszyć się ciekawymi mazurskimi widokami oraz świeżym powietrzem, zapraszamy do Puszczy Boreckiej !