Szukaj noclegu

Agroturystyka na Mazurach to wypoczynek w warunkach wiejskich, zdobywający coraz większe uznanie wśród urlopowiczów. Jak wiadomo Mazury kojarzą się z jeziorami i lasami. To idealne warunki do spędzania wolnego czasu w cichych zakątkach gospodarstw agroturystycznych, tej urokliwej krainy. Często wypoczynek można połączyć z pracą u osoby zapewniającej noclegi na Mazurach, dzięki czemu agroturystyka jest jeszcze ciekawszą formą spędzania wolnego czasu.

Ta forma turystyki obejmuje różnego rodzaju usługi, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe wyżywienie, wędkarstwo i jazdę konną, po uczestnictwo w pracach gospodarskich. Agroturystyka polega na wykorzystaniu walorów krajobrazu wiejskiego i uatrakcyjnianiu gościom pobytu udziałem w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle artystycznym (np. haftowanie, szydełkowanie), w obrzędach ludowych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych, połączonym z wypiekiem chleba, wyrobem serów lub wędlin. Dzięki temu wypoczynek jest aktywny, pełen nowych doświadczeń, pełen atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, co sprawia, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się agroturystyka. Mazury są tutaj dodatkowym atutem, gdyż przepiękne krajobrazy, czyste powietrze, zieleń lasów i nadal dziewicze miejsca sprawiają, że wypoczynek tutaj jest jedyny w swoim rodzaju.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, w której agroturystyka zajmuje jedno z ważniejszych miejsc. Ta forma wypoczynku zapewni Państwu prawdziwy kontakt z przyrodą oraz poznanie codziennego mazurskiego życia. Mazury staną się dla Państwa drugim domem, gdzie chętnie się wraca wypocząć oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla dużych i małych.Obiekty w naszej bazie:
Agroturystyka Kruklanki - oferta nr 85